CO VÁS ZAJÍMALO O ÚČASTI V MISS FACE CZECH REPUBLIC

 

Od prvního castingu do soutěže krásy Miss Face Czech Republic uběhlo více než půl roku a nedávno započaly castingy pro nový ročník 2017. V článku Cesta do finále Miss Face, který jsem na začátku svého působení v soutěži napsala jste se mohly dozvědět co soutěži předcházelo, nyní přišel čas prozradit Vám, jak soutěž probíhala a tím odpovědět na Vaše zprávy a dotazy, které jste mi poslaly 

Jedna z prvních věcí, které jsme od pořadatelů Miss Face po vyhlášení finalistek slyšely, bylo něco ve smyslu: „Jste si jistá, že jste ochotná této soutěži věnovat veškerý potřebný čas, absolvovat všechna soustředění a brát svou účast zodpovědně?“ To byla otázka, která mě chvíli nechala na pochybách. Přece jen to byl velký závazek. Po delším přemýšlení jsem se ale rozhodla a políčka ve svém diáři jsem uvolnila pro Miss Face (a školu)…

Zde jsem vybrala několik Vašich otázek a pokusila se odpovědět.

Na co porota nejvíce dbá při výběru dívek do dalších kol?
Podle mě jsou to vždy jakési základní atributy: vyjadřování, vzhled, sebeprezentace a sympatie. Na castinzích mohli porotci vidět jaký má kdo všeobecný přehled, schopnost vystupovat diplomaticky, improvizovat, reagovat nebo klasicky – jak zvládá chůzi, práci s výrazy a pózováním. Na základě otázek také zjistili další informace, které je mohli ujistit, které jsou ty „pravé“ dívky do finále.

Jak moc ti soutěž zasáhla časově do života? Které měsíce/měsíc byly nejnáročnější?
Přiznám se, že si momentálně nevybavuji, které období bylo nejnáročnější. Mám pocit, že jeden měsíc přes prázdniny byl volnější, i tak jsme ale mnohdy dostávaly úkoly na doma, jako třeba natočit video o sobě apod. A jestli mi soutěž časově zasáhla do života? Víc než cokoli jiného. Po soutěži se změnilo také spoustu věci v mém osobním životě. Bylo náročné stíhat školu, focení, partnera, rodinu. V mnohém mě však tyto změny přiměly jednat a udělat krok vpřed. A jsem za to ráda.

V čem všem tě soutěž omezovala po dobu jejího průběhu?
Asi bychom to nenazývala omezováním, neboť jsem si tuhle cestu vybrala sama. Jak jsem ale řekla, účast byla časově náročná a proto jsem musela odmítat práci, téměř každý víkend jsme totiž měly soustředění. Na druhou stranu, soustředění nebyly vždy jen dřina – já osobně jsem zbožňovala výlety do přírody. Nikdy nezapomenu na hromadnou projížďku na bruslích na Lipně nebo výšlap na Sněžku.

Je třeba poté v semifinále/finále dělat nějaké vystoupení?
Volná disciplína během finále nebyla. Na programu byl náš společný úvodní tanec; dvě přehlídky plavek společnosti Fashion Island; krátký rozhovor, kde bylo cílem odpovědět na jednu otázku; jedná nesoutěžní fashion přehlídka s živým vystoupením Svena; a závěrečná přehlídka šatů Poner. Celé finále bylo v živém přenosu na Óčko TV, což byla skvělá zkušenost!

Co ti nejvíce pomohlo uspět/dostat se do finále?
Popravdě sama nevím. Nečekala jsem, že se vůbec dostanu do TOP20, natož do finálové desítky. Snažila jsem se to brát v klidu, nestresovat se tím a zkrátka ukázat co umím, jaká jsem, co jsou mé plusy. A letos shodou okolností nebyly vybrány příliš vysoké dívky – to mě možná taky trochu zachránilo. Takže má rada? Získávejte zkušenosti, učte se, věřte si, mějte se rády a ukažte všem co v sobě máte! 

Účast v soutěži Miss Face – jak moc může dívky podpořit při dalším postupu v modelingové kariéře či třeba v budoucí účasti na České miss?
Co se týče České Miss, ta je v podstatě konkurenční soutěží, kde je největší výhodou dlouholetá tradice a samotný název, který znají i smrtelníci mimo modelingovou brage. Pro někoho však může být dalším stupínkem k úspěchu v soutěžích krásy, to záleží.
Jestli Tě ale zajímá, zda je účast v Miss Face přínosná, pak ano. Ředitelka soutěže, Taťána Makarenko, dívkám předává své know-how modelky a snaží se, aby byly sto reprezentovat soutěž na výbornou. I když je podle mě velkou výhodou jít do soutěže už se zkušenostmi, není to podmínkou. Během půl roku máš spoustu času a možností zlepšit se. Stačí jen snažit se a nechat si poradit.

Co Ti Miss Face Czech Republic dala?
Soustředění a celková účast v soutěži mi daly mnoho. Nejraději vzpomínám na společné výlety, cvičení, bruslení a běhání v přírodě. Motivací nám byl osobní trenér František Uvíra, který nám pravdu řekl vždy takovou, jaká byla. Ráda vzpomínám taky na choreografku Káťu, jejíž pohár trpělivosti kupodivu nepřetekl. Líbila se mi taky spolupráce v rámci charitativních dnů pro nedonošené děti, které bojovaly statečně a dnes si mohou normálně hrát. Během soutěže jsme dostaly také spoustu dárků od sponzorů, což je příjemný bonus a navštívily jsme zajímavé hotely/motely a resorty. Měla jsem ráda společné aktivity – jako třeba soutěž ve vaření, holčičí večery a procházky.
Za velký přínos považuji i možnost moderovat pořad Mejkap, který se vysílá na Óčku.
Samozřejmě nic není jen růžové a tolik času s lidmi různých povah a charakterů je občas náročné, stejně jako často příjmat kritiku. To vše k tomu ale patří.

A na závěr…
Soutěž krásy Miss Face Czech Republic má velký potenciál a jestli se cítíš odhodlaná dát do toho 100% určitě se přihlaš na casting: http://www.missface.cz/registrace

A nezapomeň se mít ráda, mít zdravé sebevědomí, bojovného ducha a pokoru…

DRŽÍM PĚSTI! 

 

PS. DĚKUJI SVÉMU NEOCENITELNÉMU PARTNEROVI, ZA TRPĚLIVOST A VÍRU VE MĚ; RODINĚ A NEJBLIŽŠÍM PŘÁTELŮM, PRO KTERÉ JSEM BYLA JEDNIČKA ZA VŠECH OKOLNOSTÍ; A TAKY VŠEM ZNÁMÝM A FANOUŠKŮM, KTEŘÍ MI NA DÁLKU FANDILI A NEVZDÁVALI BOJ O TITUL „social media“.